В ніч з 6 на 7 квітня на одному з блокпостів в Донецькій області співробітники нацполіціі спільно з бійцями нацгвардії затримали партію контрабандних сигарет на суму понад 4,5 мільйонів гривень.

— Оперативники «накрили» контрабандистів, провівши відповідну спецоперацію, — повідомили в управлінні регіонального главку Нацполіціі. — В зоні прикордонного контролю Маріупольського району затримано організатора, а також водія вантажівки марки МАN TGL, які намагалися в ізотермічному кузові незаконно вивезти підакцизні товари.

В ході оперативних заходів правоохоронці встановили черговий маршрут контрабандистів і вистежили їх. Встановлено, що незаконний канал поставки сигарет з України в РФ налагодили представники Львівського ОПГ (підконтрольне кримінальному авторитету Ігорю Лаюку «Скажений»), спільно з колишніми співробітниками таможні. Дану продукцію, яка, за попередніми даними, оцінюється в 4,5 мільйонів гривень, хотіли реалізовувати на території РФ.

Під час обшуку автомобіля виявлено професійні рації марки KENWOOD, пристрій нічного бачення, який зловмисники використовують при пересуванні вночі з вимкненими фарами, щоб не бути поміченими прикордонниками.

В ході оперативних заходів правоохоронці також встановили тісний зв’язок зловмисників із спецслужбами РФ.

«Незважаючи на провал стратегічних планів РФ щодо нашої держави, Кремль продовжує вживати всіх можливих зусиль для створення ґрунту для подальшої дестабілізації соціально-політичної ситуації в Україні. При цьому, для досягнення своїх цілей російські спецслужби часто вдаються до допомоги самих же українських громадян . Особливе місце в цьому списку займають контрабандисти. Найбільш поширений спосіб, що використовують співробітники прикордонної служб та ФСБ РФ для отримання розвідувальної інформації на території України, — це створення і подальше використання джерел інформації, сформованих з числа українських контрабандистів, діяльність яких в російському прикордонні відома і повністю залежить від лояльного ставлення до них з боку представників прикордонної служби сусідньої держави»,- повідомив боєць нацгвардії Юрій Овчаренко.

За даним фактом порушено кримінальне провадження. Транспортний засіб і виявлений товар вилучено. Зараз тривають слідчі дії. На даний час встановлюються інші особи, які також можуть бути причепні до організації контрабандного каналу.